Δημοτική Ραδιοφωνία Πρέβεζας 87,9
«Δημοτική Επιχείρηση Επικοινωνίας και Ενημέρωσης Πρέβεζας» – Ειδικού Σκοπού

Η Δημοτική Ραδιοφωνία Πρέβεζας λειτουργεί από το 1992 και αποτελεί Δημοτική Επιχείρηση του Δήμου Πρέβεζας. Μέχρι και σήμερα εκπέμπει σε εικοσιτετράωρη βάση στην μπάντα των FM και στη συχνότητα των 87,9 μεγακύκλων, και διαδικτυακά στην ηλεκτρονική σελίδα του Δήμου Πρέβεζας www.dhmosprevezas.gr, ανανεώνοντας και εμπλουτίζοντας το πρόγραμμά της με νέες εκπομπές ενημέρωσης, λόγου και τέχνης. Ακόμη πραγματοποιεί απευθείας συνδέσεις όπου μεταδίδονται όλες οι συνεδριάσεις του Δημοτικού Συμβουλίου Πρέβεζας κ.α. Από το 2007 η Δημοτική Ραδιοφωνία Πρέβεζας ανήκει στην Επιχείρηση Ειδικού Σκοπού του Δήμου που συστάθηκε με την επωνυμία «Δημοτική Επιχείρηση Επικοινωνίας και Ενημέρωσης Πρέβεζας» με το ραδιόφωνο ως κύρια δραστηριότητά της. H Δημοτική Ραδιοφωνία Πρέβεζας στεγάζεται στο κτίριο της Δημοτικής Αγοράς επί της οδού Β.Μπάλκου 1.

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2682026013
Fax: 2682026631